Pasiūlymas kaminkrečiui Kaune

Kas jie yra ir ką jie veikia?

Kaminkrėčio darbas yra valyti, inspektuoti, prižiūrėti ir remontuoti kaminus, dūmtraukius ir įvairią šildymo įrangą.

Kokios veiklos yra šiame darbe?

Jis(-ji) valo kaminus ir dūmtraukius, krosnis, centrinio šildymo boilerius, pramoninius boilerius, kepimo krosnis ir dūmtraukius - valo kaminus, dūmtraukius pramonės gamyklose, renka ir išmeta suodžius - valo tam tikrus boilerius, šiukšlių deginimo krosnis ir dūmtraukius - atlieka mažą šildymo įrangos remontą, pašalina defektus, pvz., pakeisdamas paprastas dalis - keičia centrinio šildymo boilerius ir tvarko kaminus - mūrija kaminus ir iš vidaus sumūrija ugniai atsparias plytas - atlieka techninį inspektavimą kur reikalingos pažymos, ir vykdo priešgaisrinį saugumą bei prevencinį inspektavimą.

Kodėl reikia valyti kaminus?

Jeigu žmogus statosi namą, jis pats jį ir prižiūri. Taip, kaip ir įsivedęs elektrą, pats moka už jos naudojimą. Prižiūrėti namo kaminą bei krosnis - privalu: tai numatyta Bendrosiose priešgaisrinės saugos taisyklėse. Šios taisyklės privalomos kiekvienų namų šeimininkams, kaip ir Kelių eismo taisyklės – visiems vairuotojams.

Kaminą yra privaloma išvalyti prieš kiekvieną kūrenimo sezoną, o sezono metu – kas mėnesį. Už netvarkingą krosnį arba kaminą gresia nuobauda iki 200 Lt. Jeigu dėl netvarkingo kamino ar krosnies kilo gaisras ir sudegė turtas ar netgi žmogus, asmeniui gresia baudžiamoji atsakomybė.